Verze pro tisk  
Popis

Šetřící prostor a příjemný pro uživatele, Interstar kombinuje kompaktní exteriér s výbornými možnostmi přepravy nákladu a ergonomickou a pohodlnou kabinou. Znamená to, že je skvělým vozidlem pro podnikání.

Se třemi délkami podvozku, třemi různými výškami střechy a dvěmi variantami karosérie je škála modelů Interstar neobvykle široký. Takže, ať už potřebujete cokoli, jedna z verzí Interstar vám určitě bude vyhovovat.

Jízdní vlastnosti

Široký rozchod kol, posilovač řízení a nezávislé zavěšení předních kol zajišťují spolehlivou stabilitu a jisté ovládání.

Interstar má pro všechny motory k dispozici vylepšenou verzi vysoce odolné šestistupňové manuální převodovky.

Vysoce výkoné motory dCi splňují požadavky emisní normy Euro 4. Nabízí přitom větší výkon při klidnějším chodu motoru a nižší spotřebě paliva. Turbodiesel s vysokotlakým vstřikováním 2.5l dCi je k dispozici s výkony a točivými momenty 100 koní / 250 Nm, 120 koní / 300 Nm (oboje s EGR) a 150 koní/ 320 Nm. Verze s výkonem 150 koní mají zabudovaný moderní a na údržbu nenáročný DPF (filtr pevných částic), takže v této oblasti splňují motory předpisy platné v různých zemích.

Provozní náklady

Motory Interstaru, které jsou nejlepší ve své třídě, splňují předpis Euro 4. Navíc mají nižší spotřebu než dřív, takže snižují provozní náklady a pomáhají zvyšovat zisk.

Proslulá spolehlivost Nissanu znamená i to, že mezi údržbou můžete najet až 30.000 km. Intervaly pro nezbytnou údržbu motoru se také prodloužily,- také tím se snižují provozní náklady. Vzduchový filtr a rozvodový řemen vydrží až 90.000 km resp. 120.000 a náplň převodovky nevyžaduje po dobu své životnosti žádnou výměnu. Za normálních provozních podmínek má dlouhou životnost i DPF (Filtr pevných částic), který je navíc samočistící.

Abychom odradili zloděje, vybavili jsme Interstar imobilizérem,. Ten zajišťuje, že motor nelze nastartovat bez použití kódovaného klíče. Takže váš Interstar najdete přesně tam, kde jste ho nechali.

Druhy karoserií

Podvozek má maximální celkovou hmotnost 3,5t a je k dispozici se dvěma rozvory (středním a dlouhým). Od chladících a mrazících nástaveb, přes sklápěčky až po ambulance a pojízdné dílny, Interstar je připravený k jakékoliv přestavbě a k jakékoliv práci.

Tři výšky, tři délky, dvě celkové hmotnosti vozidla. Dodávka nebo podvozek s kabinou. Řada variant Interstar je velice široká a praktická. Vždy tedy najdete verzi, která vám bude vyhovovat.

Silný a funkční design exteriéru byl upraven tak, aby se dal zabudovat nový přední nárazník, který vpouští více chladícího vzduchu k motoru, a jako volitelný doplněk obsahuje i integrované mlhovky. Navíc je tu i nová barva karosérie, která zvýrazňuje pevné a sebevědomé linie Interstaru.

Praktická výbava Interstaru usnadní pracovní den. Jsou tu dva nové ukládací prostory: stropní úložné prostory nabízí užitečné skryté přepravní prostory, zatímco na palubní desce je prostor pro uchycení dokumentů velikosti A4 spolu s mapi a užitečnými doklady. A to je navíc k velké schránce před spolujezdcem, hlubokým kapesám ve dveřích, držákům nápojů na palubní desce a další shránce před spolujezdcem (v případě, kdy není namontován airbag spolujezdce). A díky řadicí páce umístěné nahoře a blízko volante si Intestar zachovává pohodlnou pozici řidiče.

Verze Van (dodávka) uveze více než 1.675 kg. A nakládání je velice jednoduché díky nízké podlaze a velkým posuvným dveřím.

Užitečná hmotnost

Variabilní nákladový prostor až 13,9 m3 a maximální užitečná hotnost až 1675 kg znamenají, že do Interstaru se vejde všechno, co budete potřebovat. Nakládání je snadné díky nízké nakládací hraně (ve výšce 536 mm) a díky širokým posuvným dveřím.

V závislosti na délce, Interstar má 8 nebo 12 silných podlahových háků a 4 upevňovací body na každé straně dodávky (na požádání). Ke zvýšení bezpečnosti řidiče je plná přepážka se skleněným okénkem pro výhled dozadu, která zcela odděluje prostor řidiče od nákladu.

Komfort

Díky klimatizaci se cítíte nejen pohodlněji, ale pomáhá vám také zůstat svěží.

Rádio s přehrávačem CD automaticky přizpůsobí hlasitost rychlosti jízdy a díky RDS vysílání poskytuje i informace o dopravě. Na vnějším displeji naleznete také údaje o venkovní teplotě a hodiny (jestliže máte elektrická zrcátka).

Řídit Interstar je opravdu snadné. Díky klíči se třemi tlačítky můžete samostatně otevírat dveře. Zadní parkovací čidlo vám řekne, kolik je za vámi místa. Automatické stěrače a světlomety se zapnou, kdykoliv je mokro nebo tma. Palubní počítač vám poskytne užitečné informace jako například aktuální nebo průměrnou spotřebu paliva anebo jízdní dosah s palivem v nádrži.

Bezpečnost

Jelikož se hmotnost a rozmístnění vašeho náladu budou lišit, systém jízdní stability ESP obsahuje čidlo naložení, které zajišťuje, že brzdná síla je vhodně rozložená. Zatímco systém elektronického rozdělení brzdné síly EBD a brzdový asistent EBA zkracují brzdnou dráhu, ABS a elektronický stabilizační systém ESP pomáhají udržet kontrolu nad vozidlem za extrémních jízdních podmínek.

Výborně vyvážený podvozek Interstar také přispívá k bezpečnému a předvídatelnému ovládání. Struktura kabiny Interstaru okolo vás vytváří silnou ochrannou “skořápku” ke zvšení bezpečnosti přispívá ještě airbag řidiče.

Záruka

Balíček doplňkových služeb zahrnuje také záruku na 3 roky nebo 100.000 (co nastane dřív). Tato záruka chrání vaše nové vozidlo Nissan proti všem poruchám materiálu i práci.