Verze pro tisk  
Popis

Díky Atleonu poběží vaše podnikání hladce a s úsporami. I sklápěcí kabina šetří váš čas. Navíc jsou tu i motory, které splňují požadavky normy Euro 4 a zároveň poskytují ekonomický a dlouhodobý výkon.

Silný a odolný Atleon je navržen pro tvrdou práci. Přesto jsme ale také zajistili, aby dobře vyhovoval řidiči, byl pohodlný, prostorný a měl ergonomickou kabinu.

Jízdní výkony

Pět výkonných motorů

Motory Atleonu vám poskytují parametry, jaké potřebujete. Čtyřválcové motory se vstřikováním typu Common rail druhé generace o výkonu 150 koní mají točivý moment 350Nm při 2000 otáčkách za minutu. Čtyři motory Cummins splňují požadavky Euro 4, přesto však mají lepší výkon a nižší náklady na provoz. Vyberte si ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám: 150 koní/350Nm, 140 koní/550Nm, 185 koní/700 Nm, 221 koní/ 850 Nm nebo 251 koní/ 970 Nm. Vývod točivého momentu (PTO), který umožní ovládat připojené pomocné prvky je k dispozici až po hranici 400 Nm.

Silné motory Cummins

Motory Cummins jsou ideální k přepravě nákladů na střední vzdálenosti. Díky selektivní katalytickou redukcí (SCR) splňují požadavky Euro 4. S výkony od 140 do 250 koní, točivým momentem od 550 Nm do 970 Nm a se zadním vývodem točivého momentu (PTO) si motory Cummins snadno poradí se vzdálenostmi – současně ale mají i dobrou spotřebu a delší servisní intervaly (až 60.000 km).

Široká škála převodovek

Výběr ze 6 převodovek vám umožní využít sílu, kterou potřebujete pro vaše podnikání. Podle vybraného motoru a celkové hmotnosti vozidla si můžete vybrat mezi 5,6 a dokonce 9 rychlostmi.

Náklady vlastnění

Atleon byl navržen pro dlouhodobý výkon s nutností minimální údržby. Navíc má plnou roční záruku (bez omezení najetých kilometrů) a roční záruku na lak a proti korozi.

Normální servisní interval je 30.000 km nebo 12 měsíců, ale motory Cummins mohou běžet až 60.000 km bez servisu. Vaše odnikání může tak zůstat na cestách déle.

Sklápěcí kabina je standard na všech vozech Atleon, navíc si můžete vybrat hydraulický systém. Máte tak snadný přístup k motoru, což znamená méně prodlev a snadnější údržbu. Přední panel je také možné zdvihnout, takže máte snadný přístup k prvkům, které vyžadují častější pozornost, jako například nádržky ostřikovačů.

Imobilizér motoru chrání verze Atleon 3,5 a 5,6 t proti zlodějům. Zajišťuje, že motor není možno nastartovat bez použití kódovaného klíče. Takže váš Atleon bude vždy tam, kde jste ho zaparkovali.

Druhy karoserií

Odvážné a čisté tvary

Nová maska chladiče dodává k hladkým tvarům přední části Atleonu mužný vzhled - vynikne také díky většímu stříbrnému logu Nissan. Výrazná kola a blatníky zvýrazní silné linie. Kabina nad motorem navíc zvyšuje nákladový prostor na maximum, aniž by bylo omezeno pohodlí posádky. Atleon je k dispozici ve dvou nových metalických barvách – stříbrné a modré.

Nový přístrojový panel

Nový přístrojový panel Atleonu vypadá elegantně a poskytuje jasné informace. U modelů s vyšší celkovou hmotností poskytuje důležité údaje (jako tlak brzd) a varování o nízkém stavu močoviny v nádrži (modely s hmotností 7t a vyšší).

Pohodlí jako uvnitř velkého trucku

Normální i rozšířená kabina jsou velice pohodlné a svým komfortem a promyšlenou ergonomií připomínají velký truck. Dvě pohodlná sedadla jsou oddělena středovou konzolí. Z kabiny Atleonu je dobrý výhled jak dopředu, tak po stranách vozidla. Kabina je navíc vybavená ergonomicky umístěnými ovladači, takže se můžete v pohodlí plně soustředit na cestu.

Užitečná hmotnost

Kabina nad motorem zvětšující přepravní prostor

Atleon vám umožní využít výhod kabiny nad motorem, což vede k maximální možné délce ložného prostoru. Pro náklad tak můžete využít 75,7% celkové délky vozidla – to je nejlepší hodnota ve třídě.

Adaptabilní podvozky

Pevný ocelový žebřinový rám Atleonu je snadné upravit, pomocí pevných upevňovacích bodů můžete uchytit širokou škálu různých nástaveb. Takže, ať už potřebujete sklápěč, skříňovou nástavbu nebo cokoliv jiného, Atleon se vašemu podnikání přizpůsobí.

Široký výběr variant

K dispozici je 8 různých celkových hmotností od 3,5 do 15 tun. Až 6 rozvorů. 5 rozměrů rámu, Dvě šířky kabiny. Znamená to, že naleznete Atleon, který bude vyhovovat vašim potřebám – ať už přepravujete lahve, nábytek nebo náklad čehokoliv jiného.

Komfort

Účinné větrání vám usnadňuje práci. Navíc si můžete vybrat ještě pohodlnější variantu—kabinu s klimatizaci.

Atleon může být dodán s volitelným autorádiem s CD přehrávačem. Pro poslech dopravního zpravodajství stačí jen zmáčknout tlačítko. Systém je chráněný proti krádeži a je kompatibilní s disky CD-R i CD-RW.

Verze 3.5 a 5.6t s vyšší výbavou nabízí otevírání bez použití klíče. Váš Atleon tedy můžete odemknout či zamknout stisknutím jediného tlačítka na klíči.

Bezpečnost

Díky volitelnému protiprokluzovému systému ASR budete s Atleonem v bezpečí - vůz bude mít maximální trakci i na kluzkých vozovkách.

Záruka a servis

Atleon má delší záruku, než jakou normálně nabízejí ostatní výrobci. Po dobu jednoho roku (bez omezení počtu najetých kilometrů) jsou zárukou kryty jakékoli defekty Nissanu. Další rok (nebo 200.000 km) potom ještě hnací systém.

Nepřetržité asistenční služby kdekoli v Evropě jsou dostupné všem majitelům vozů Atleon. Jestliže dojde k poruše, jednoduše zavolejte asistenční centrum Nissanu. Jestliže vám nemůžeme pomoci pokračovat v cestě ve stejný den, zajistíme, že dostanete vhodnou pomoc, při návratu domů—váš vůz opravíme později.